ROZŠIŘUJEME TÝM! PŘIDEJTE SE K NÁM.

Láká Vás práce v cestovním ruchu? Jste komunikativní, flexibilní, rádi jednáte s lidmi a hledáte pestrou pracovní náplň? Pokud k tomu všemu máte v srdci určitou dávku patriotismu a chcete se podílet na rozvoji cestovního ruchu v našem regionu, pak hledáme právě Vás!

Přihlaste se do výběrového řízení na Projektového/ou koordinátora/ku a o zajímavou práci v oblasti cestovního ruchu nebudete mít nouzi. Více informací naleznete níže.

Náplň práce (HPP):

 • Destinační fond (aktivní vyhledávání partnerů destinace, komunikace se subjekty v cestovním ruchu),
 • aktivní jednání s partnery destinace a osobní účast na těchto jednáních,
 • správa webu agentury,
 • projektová činnost (dotační tituly, příležitosti),
 • osobní účast na veletrzích cestovního ruchu.

Požadujeme:

 • minimálně SŠ vzdělání s maturitou,
 • flexibilita,
 • spolehlivost,
 • komunikativní schopnosti,
 • znalost německého jazyka na komunikativní úrovni či anglického jazyka výhodou
 • řidičský průkaz sk. B, aktivní řidič, možnost dopravy vlastním automobilem (pohonné hmoty budou kompenzovány),
 • zkušenosti v turismu výhodou.

Nabízíme:

 • Zajímavé pracovní prostředí,
 • pestrá pracovní náplň,
 • služební telefon,
 • služební notebook,
 • benefity ve formě stravenek,
 • smlouvu na dobu určitou s možným následným prodloužením.

Nástup možný od 1. dubna 2023.

Životopis a motivační dopis můžete zasílat na adresu reditel@dolnipoohri.cz nebo poštou na Nám. Prokopa Velkého 1951, Žatec 438 01 do 20. ledna 2023.


Pro více informací kontaktujte výše zmíněnou e-mailovou adresu.

Dolní Poohří se začíná připravovat na novou sezónu

Dolní Poohří se začíná připravovat na novou sezónu

Jen se v polovině listopadu Destinační agentura Dolní Poohří na slavnostním galavečeru rozloučila s letošní turistickou sezónou, začíná se chystat na novou. A stejně tak i města, památky a turistické atraktivity podél řeky Ohře. O svých plánech diskutovali jejich zástupci na pravidelném setkání, které agentura svolala do Žatce.

Ředitel Destinační agentury Dolní Poohří seznámil účastníky setkání s aktivitami agentury v roce 2022 a nastínil hlavní plány pro rok nadcházející: „Pokud jde o oblast propagace, připravuje na novou sezónu seriál videotipů, na jaře opět vyjdou Novinky v Dolním Poohří a chystáme se na řadu veletrhů cestovního ruchu. V květnu navíc budeme hostit velký televizní štáb ze Spojených států, který u nás bude natáčet cestopisný seriál.“ Mezi akcemi pro veřejnost bude dominovat čtvrtý ročník sportovně-turistického seriálu Ohřecká osmička a Den Ohře, který se letos přesune do Loun. Odborné veřejnosti pak bude určen další ročník konference cestovního ruchu Stop&Stay, který se bude konat na jaře v Žatci.

Na setkání se mimo jiné představilo nové informační centrum, které vzniklo v létě v budově muzea v Podbořanech. „V lednu příštího roku bychom měli otevřít v budově muzea novou expozici. Připravujeme také nové cyklostezky, které povedou od vodní tvrze v Hlubanech,“ prozradila Hana Oktábcová z Podbořan. Poprvé se setkání infocenter a památek účastnili také členové Spolku Mederova domu, který se veřejnosti otevřel letos a kromě prohlídek nabízí zajímavé programy v podobě výstav, koncertů, přednášek nebo tvůrčích kurzů a dílen.

Rekordní návštěvností, která přesáhla od začátku roku 11,5 tisíce, se na setkání mohl pochlubit zámek Stekník na Žatecku. Ten bude v příštím roce, stejně jako chmelařské památky v Žatci, netrpělivě vyhlížet zasedání Výboru světového dědictví, který má rozhodnout o zápisu chmelařské krajiny Žatecka na seznam UNESCO. Na podporu tohoto zápisu připravilo město Žatec novinku – stolní hru Cestou chmele, která by měla být již před Vánoci v prodeji.

Setkání destinační agentury, infocenter, památek a dalších zainteresovaných aktérů v cestovním ruchu se koná pravidelně dvakrát ročně, to příští bude před začátkem jarní turistické sezóny. Jaké novinky na turistickou sezónu kdo chystá, se pak turisté dozvědí prostřednictví newsletteru Novinky v Dolním Poohří, který bude na začátku sezóny k dispozici zdarma v infocentrech i turistických objektech.

Ohřecká osmička pomůže i v roce 2023!

Znáte někoho, komu byste rádi pomohli tak, jako jsme letos společně pomohli Lukáškovi a loni NF Volně Dýchej? Doporučte nám dobročinné aktivity, nadační fondy či osoby, které se zasluhují o pomoc ostatním. I v příštím roce máme v plánu, aby startovné za Ohřeckou osmičku putovalo na dobrou věc.

Vyplňte přiložený formulář a třeba vybereme právě vás! 🙂

Žádost o příspěvek ze startovného – 2023

Galavečer zakončil turistickou sezónu v Dolním Poohří

Galavečer zakončil turistickou sezónu v Dolním Poohří

Zaplněný sál Kulturního centra v Klášterci nad Ohří aplaudoval vestoje sedmnáctiletému Lukášovi. Právě pro něj vybírali peníze účastníci letošního ročníku turisticko-sportovní akce Ohřecká osmička. Na slavnostní galavečer si přišli pro ceny, ale též předat rodině Lukáška šek na rekonvalescenční pobyt.

Už podruhé věnovali účastníci Ohřecké osmičky startovné na dobročinné účely. Tentokrát se složili na rehabilitační pobyt Lukáše, který prodělal mozkovou obrnu. „Protože se ale vybralo víc, než bylo třeba na pobyt, koupili jsme za zbylé peníze Lukášovi tablet do školy, který si moc přál,“ prozradilředitel Destinační agentury Dolní Poohří Ing. Lukáš Pichlík.

Slavnostní večer v Kulturním centru v Klášterci nad Ohří ukončil letošní turistickou sezónu v Dolním Poohří. Pro ceny si přišli nejrychlejší běžci a také chodci, kteří absolvovali všechny etapy Ohřecké osmičky.Agentura si pro ně připravila originální medaile i drobné dárky. Celkově na letošní ročník Osmičky dorazilo 447 účastníků. „Díky této sezónní akci jsme již mohli krásy – a některé i skryté – našeho regionu ukázat postupně několika stovkám nadšenců turismu. Pro řadu z nich to byla místa úplně nová a dosud nepoznaná. A přesně o to se snažíme,“ vysvětlil ředitel.

Agentura ocenila také tři vítěze fotografické soutěže Poohří vaším objektivem. Hlavní cenu si za svůj snímek kláštereckého zámku odnesla Jana Kučerová.

Když jsme před 11 lety zakládali tuto agenturu, říkali jsme si – pojďme ta města podél Ohře spojit. Já věřím, že se nám to podařilo. Chci vám poděkovat, že s námi jezdíte a poznáváte region Dolního Poohří,“ uvítal hosty místopředseda správní rady agentury Mgr. Michal Voltr.

O zábavu hostů večera se postaral taneční orchestr Klub 49, svými vystoupeními galavečer zpestřili akrobati KolbDance Rock´n´Roll nebo Flying Boys, Drumband Františka Zemana, taneční vystoupení skupiny Alice Batujevy a na závěr zábavu rozproudila rocková kapela Bohemicca Rock.

Ohlédnutí za turistickou sezónou v Dolním Poohří

Ohlédnutí za turistickou sezónou v Dolním Poohří

Galavečer v kláštereckém Kulturním centru bude slavnostní tečkou za turistickou sezónou v Dolním Poohří. Uskuteční se v sobotu 12. listopadu. Pak už se Destinační agentura Dolní Poohří bude chystat na svou dvanáctou sezónu v roce 2023.

Mohlo by to vypadat, že se každý podzim opakuji ve svém hodnocení. Nicméně je zřejmé, že je o naše památky i méně frekventovaná místa v regionu stále větší zájem. Turisté se již identifikují se značkou a image Dolního Poohří a v drtivé většině nás umí geograficky umístit na mapu ČR. Znají naše turistické cíle a co víc – rádi se k nim opakovaně vrací! Tento posun vnímám především při osobní účasti na nejrůznějších veletrzích a akcích cestovního ruchu,“ hodnotí oblibu regionu ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Ing. Lukáš Pichlík.

Na propagaci značky Dolního Poohří měl bezesporu velký vliv turisticko-sportovní seriál Ohřecká osmička, který se letos konal potřetí a získává si stále větší oblibu. „Ohřecká osmička ukazuje místním i přespolním krásy Dolního Poohří, lidé se podívají na místa, kde nikdy nebyli, byť třeba nežijí daleko. Akce nám hodně pomohla naši destinaci zpopularizovat a naplňovat tak hlavní cíl destinační agentury, a sice přivádět k nám do Ústeckého kraje turisty,“ říká místopředseda správní rady Destinační agentury Dolní Poohří Mgr. Michal Voltr. Po počáteční převaze běžců se akce stala především turistickou – návštěvníci přicházejí projít se místy, která neznají. „Letos na osm etap dorazilo přibližně 450 návštěvníků a ze statistik je patrné, že většina z nich se vrací opakovaně,“ dodává Lukáš Pichlík. Mezi tradiční akce agentury patří také zahájení turistické sezóny, prázdninový Den Ohře nebo odborná konference cestovního ruchu Stop and Stay.

Agentura se snaží být aktivní i na poli komunikace s návštěvníky. Na sociálních sítích ukazuje prostřednictvím fotografií krásy Dolního Poohří a seriálem Na vlně zážitků v Dolním Poohří na facebooku upozorňuje na zajímavé akce. „Snažíme se vytvářet nové produkty, nové propagační materiály, které můžeme snadněji zacílit na potřeby turistů. Letos jsme vydali například novou, téměř stostránkovou publikaci Toulky Dolním Poohřím s… nebo jsme začali informovat turisty o novinkách formou newsletteru, který vyšel na jaře a na podzim,“ upozorňuje ředitel. O kvalitě vydávaných publikací svědčí i letos získané první místo v kategorii publikací pro děti v soutěži Touristpropag pro Putování s Ohřinkou.

V příštím roce se chce agentura zaměřit více na obrazovou formu propagace regionu a připravuje nový seriál s tipy na výlety. Akce oblíbené u návštěvníků chce zachovat i nadále. „Nápadů do dalších sezón je spousta, chuť k jejich realizaci neutichající. Poděkovat bych ale chtěl i svému týmu spolupracovníků a všem partnerům naší agentury, bez kterých by se jednotlivé cíle plnily jen stěží,“ uzavřel Lukáš Pichlík. „Zásadní je pro nás především úzká a dlouholetá spolupráce mezi zakladatelskými městy – Kadaní, Kláštercem nad Ohří, Louny a Žatcem, a také s Ústeckým krajem. V agentuře však vítáme i další partnery, ať už z řad obcí, památek nebo provozovatelů služeb,“ dodal Michal Voltr.

Příležitost seznámit se s aktivitami Destinační agentury Dolní Poohří bude také při Galavečeru v Kulturním centru v Klášterci nad Ohří, který se koná v sobotu 12. listopadu od 18 hodin. Kromě kulturního programu bude součástí večera také vyhlášení výsledků fotosoutěže Poohří vaším objektivem, ocenění účastníků Ohřecké osmičky a ohlédnutí za sezónou 2022. Návštěvníci se mohou těšit na taneční vystoupení, akrobacii Flying Boys z Kolína, rockovou kapelu Bohemicca Rock a k tanci bude hrát orchestr Klub 49. Vstupenky jsou stále v prodeji.

Dolní Poohří se rozloučí se sezónou turisticky i slavnostně

Dolní Poohří se rozloučí se sezónou turisticky i slavnostně

V duchu tradičních slavností úrody a sklizně se letos ponese i rozloučení s turistickou sezónou v Dolním Poohří. Destinační agentura zve turisty v sobotu 8. října na výšlap na vrch Rubín na Podbořansku a ‚buřtobraní’. Na turistické rozloučení naváže v listopadu i slavnostní zakončení sezóny.

Vloni jsme poprvé připravili na závěr sezóny malý turistický výšlap s opékáním buřtů. Sešli jsme se v příjemné rodinné atmosféře na Červeňáku na Lounsku. Ohlasy byly pozitivní, takže jsme se rozhodli, že se s turisty takto rozloučíme i letos,“ vysvětlil ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Ing. Lukáš Pichlík. Letošní akce je pořádána ve spolupráci s městem Podbořany a turisté se podívají na další zajímavý vrchol Dolního Poohří – Rubín. Sraz účastníků je v sobotu ve tři hodiny odpoledne v obci Dolánky na Podbořansku, kde je možné také parkovat.

Název akce odkazuje na tradiční podzimní oslavy sklizně v Dolním Poohří. Občerstvení, které po zdolání kopce účastníky čeká, totiž také patří k regionálním produktům. „Nabídneme výrobky od tří držitelů certifikátů POOHŘÍ regionální produkt®. Turisté si pochutnají na buřtech z lenešického řeznictví U Vincíka, Lounském pecnu z Vackova pekařství v Lounech a hořčici Senf ze Břvan,“ prozradil nabídku Lukáš Pichlík. „Abychom věděli, kolik občerstvení zajistit, prosíme účastníky o registraci předem,“ doplnil ředitel. Formulář pro přihlášení najdou zájemci zde.

Vrch Rubín na Podbořansku patří k nejzajímavějším lokalitám Podbořanska s bohatou historií. Osídlen byl již v pravěku a bývá označován za sídlo bájného kmene Lučanů. Podle některých historiků mohl být místem legendární bitvy u Wogastisburgu ze 7. století, kde se utkali Slované pod vedením kupce Sáma s franckými vojsky. Na tuto historii upomíná palisádová ohrada a rozhledna na vrcholu, odkud je krásný výhled na Doupovské hory a celé Podbořansko.

Na turistické rozloučení se sezónou naváže 12. listopadu Galavečer v kláštereckém Kulturním centru. Kromě kulturního programu bude součástí večera také vyhlášení výsledků fotosoutěže Poohří vaším objektivem, ocenění účastníků Ohřecké osmičky a ohlédnutí za sezónou 2022.

Ohřecká osmička skončila, potřetí nabídla osm tras a nových míst

Ohřecká osmička skončila, potřetí nabídla osm tras a nových míst

Etapou v Březně na Chomutovsku skončil třetí ročník turisticko-sportovního seriálu Ohřecká osmička. V průběhu léta nabídl chodcům a běžcům výlety do osmi zajímavých míst Dolního Poohří. Ty nejzdatnější Destinační agentura odmění na galavečeru v listopadu.

Ohřecká osmička ukazuje místním i přespolním krásy Dolního Poohří, lidé se podívají na místa, kde nikdy nebyli, byť třeba nežijí daleko. Akce nám hodně pomohla naši destinaci zpopularizovat a naplňovat tak hlavní cíl destinační agentury, a sice přivádět k nám do Ústeckého kraje turisty,“ řekl po skončení poslední etapy místopředseda správní rady Destinační agentury Dolní Poohří Mgr. Michal Voltr. Jeho slova potvrzují i účastníci. „Děkujeme za úžasné procházky, kam bychom se asi normálně nepodívali,“ svěřila se Lúca Elgrová.

Michal Voltr patří k těm nejvytrvalejším účastníkům – jako jeden z mála absolvoval všech 24 etap v průběhu tří let. A také prosazoval, aby nešlo jen o běžecký seriál, což se ukázalo jako správná volba. „Akce se stává stále více turistickou. Chodců už dnes přichází více než běžců, , což postupně naplňuje cíl této akce,“ potvrzuje ředitel agentury Ing. Lukáš Pichlík. „Chodí skutečně všechny generace a vznikla velmi příjemná komunita lidí, kteří se vzájemně podporují,“ doplňuje Michal Voltr.

Letos na osm etap dorazilo přibližně 450 návštěvníků a ze statistik je patrné, že většina z nich se vrací opakovaně. „Moc nás to těší. Vloni přišlo hodně lidí, kteří si akci jen vyzkoušeli, letos už převažují ti, kdo chodí pravidelně,“ říká Lukáš Pichlík.

Stejně jako vloni se i letos vybíralo startovné. Jeho výtěžek je určen na rehabilitaci chlapce, který prodělal mozkovou obrnu. „Byl úplně skvělý. Lukáš s rodinou s námi absolvoval všech osm etap. Na té poslední jsme mu předali velkou perníkovou medaili s jedničkou, protože pro nás je prostě jednička,“ tvrdí ředitel agentury. Právě poslední březenská etapa byla podle něj atmosférou ta nejlepší ze všech ročníků. A velmi často při ní zaznívalo, že se účastníci těší na další. „Velký a vřelý dík!! Za skvělou a srdečnou organizaci, která je ročník od ročníku víc profi a přesto stále přátelská a s prima partou! Originální a výživné etapy, které jsou každý rok jiné a proto už nyní doufám a těším se na další rok a další ročník Ohřecké 8,“ napsala organizátorům Petra Urbanová Šmeráková. „…doufám, že příští rok pokračujeme, prosííím!!!“ přidala se Jana Danišová. „Určitě budu prosazovat, abychom pokračovali. Obrací se na mě účastníci, kteří chtějí poznal další místa,“ potvrdil Michal Voltr zájem pořadatelů pokračovat v této tradici.

Všichni, kdo nestihli některou z etap a chtějí si ji doplnit, mají možnost do 30. září – tedy soutěžně. „Stačí nám poslat jakýmkoliv způsobem fotku a záznam z aktivity a my čas nebo kilometry zahrneme do závěrečného hodnocení,“ vysvětluje ředitel agentury. Jako tip na výlet je ale samozřejmě možné použít trasy kdykoliv, k dispozici jsou na webu www.dolnipoohri.cz/ohrecka-osmicka. Na všechny chodce, kteří absolvovali osm etap, čeká účastnická medaile a balíček dárků, na sportovce pak titul Běžec a Běžkyně Poohří. Rozdávání cen bude součástí slavnostního ukončení turistické sezóny, které se koná 12. listopadu v Kulturním centru v Klášterci nad Ohří. „Poděkování patří všem, kteří nám umožnili u sebe v obci či městě etapy uspořádat, a samozřejmě i Ústeckému kraji, který nám svým příspěvkem pomáhá projekt organizovat. Významná je pro nás také spolupráce s městy Dolního Poohří, která jsou zřizovateli destinačního fondu – Louny, Žatcem, Kadaní a Kláštercem nad Ohří,“ doplnil Lukáš Pichlík.

Oborou na Lounsku se můžete projít po Lososí stezce

Oborou na Lounsku se můžete projít po Lososí stezce

Procházky podél řeky Ohře obcí Obora na Lounsku nově zpestřuje naučná Lososí stezka. Ve spolupráci s Destinační agenturou Dolní Poohří ji vybudovala obec. Nabízí tři zastavení s informacemi i zábavnými kvízy pro děti. V budoucnu by měla propojit i další obce podél řeky.

Vyšlapanou pěšinu podél řeky využívali obyvatelé řadu let k procházkám. Minulý pan starosta Jiří Markup přišel s nápadem, že bychom cestu mohli vylepšit o naučné prvky. My jsme teď celý plán dotáhli do konce,“ vysvětluje starostka Obory Marie Dvořáková. Na třech zastaveních stezky se turisté mohou dozvědět informace o řece, okolní přírodě, historii obce i nejvýznamnější památce, kterou je kostel svaté Kateřiny s renesanční věží. „Informace jsme doplnili o kvízy, aby byla stezka zábavná i pro děti. Obci jsme pomohli s přípravou naučných tabulí,“ doplňuje ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Ing. Lukáš Pichlík. Součástí vybavení stezky jsou také odpočinková místa s půvabnými lavičkami.

Název stezky odkazuje jednak na znak obce Obora, v němž nad modrým pruhem jako symbolem řeky vyskakuje losos, jednak na samotnou Ohři. Výraz ‚lososí řeka‘ vychází ze starého keltského pojmenování Agara.

Do budoucna by měla naučná lososí stezka propojit Louny s obcemi, které leží dál po proudu řeky – Černčice, Vršovice, Oboru a pokračovat by měla dál na Počedělice. Podle starostky Marie Dvořákové by nemělo jít o budování žádných asfaltových cest, ale jen využití stávajících pěšin podél řeky. „Dohodli jsme se, že naše místní stezky propojíme. Město Louny i obec Černčice už začaly,“ dodává starostka.

Porta Aperta otevírá brány ateliérů

Porta Aperta otevírá brány ateliérů

V sobotu 17. září se v rámci akce Porta Aperta otevřou brány téměř osmdesáti řemeslných dílen a farem po celé České republice. Připojí se k ní také dva ateliéry v Dolním Poohří, které se mohou pyšnit certifikátem POOHŘÍ regionální produkt®. Zavítat na návštěvu můžete do Lubence a Evaně.

Všechny zúčastněné spojuje právě to, že jejich výrobky nesou některou ze značek kvality zastřešených Asociací regionálních značek. „Certifikát regionální značky garantuje místní původ a kvalitu řemeslného výrobku či potravin a přírodních produktů, služeb v cestovním ruchu a zážitků,“ vysvětlují organizátoři. V Poohří, kde se o značku stará Destinační agentura Dolní Poohří, je takových držitelů více než padesát a vyhledat je můžete pomocí webu www.regionalni-znacky.cz/poohri.

V Lubenci se v sobotu 17. září otevře návštěvníkům dílna Skloart manželů Kantových, která se zaměřuje na práci se sklem a především vitráže. Právě pracovat se sklem si v dílně mohou návštěvníci vyzkoušet, ať už jde o drobné vitráže, mozaiky, gravírování, malbu či lití olova. „Přijďte se podívat, kde se tvořily vitráže pro nádraží v New Yorku i pro řadu filmů. Uvidíte dekorace, které si zahrály v jedné z pohádek, kterou vám i promítneme,“ zve na setkání Jitka Kantová. Otevřeno bude od 10 do 17 hodin a na závěr zahraje kapela Modrá kost. Zároveň bude tento den ve vitrážovém muzeu v kostele v Libyni a na Vochlické rozhledně poloviční vstupné, děti mají vstup zdarma. „V muzeu kromě hrobky Dionýse Strojetckého můžete již spatřit prosvětlený vitrážový strop v hlavní lodi, který jsme nazvali osmým divem světa,“ doplnila Jitka Kantová. Adresu a další informace o dílně najdete na webu https://vitraze.skloart.cz/.

Další tvůrčí dílnou, kterou bude možné během akce Porta Aperta navštívit, je ateliér Eiwan v Evani u Libochovic. Manželé Hrubí se věnují práci s kamenem a dalšími přírodními materiály. S jejich tvorbou se mohou návštěvníci seznámit 17. září mezi 10. a 18. hodinou. „Zájemce provedeme dílnou a ateliérem, ukážeme hotová díla a vše jim vysvětlíme. Na zahradě si budou moci vyzkoušet práci s kamenem a nabídneme i drobné občerstvení,“ láká výtvarnice Alena Hrubá. Více si o dílně nedaleko Ohře můžete přečíst na webu www.eiwan.cz. V obou ateliérech si budou moci návštěvníci také zakoupit jejich výrobky.

Novinky v Dolním Poohří na prázdninovou sezónu

Novinky v Dolním Poohří na prázdninovou sezónu

Přípravu konference cestovního ruchu Stop&Stay v Lounech, plánované prázdninové akce a další novinky před letní sezónou představila na tiskové konferenci v Žatci Destinační agentura Dolní Poohří. Agentura se nyní také soustředí na strategii rozvoje turismu v letech 2023 až 2028. Zaměřit se chce jednak na turisty z nedalekých příhraničních oblastí, ale také na domácí obyvatele regionu a přilákat je k poznávání krás vlastního kraje.

Podněty a nápady na propagaci regionu má přinést 12. ročník konference pro odborníky v cestovním ruchu Stop&Stay, která se bude konat v úterý a středu 21. a 22. června v Lounech. „Konference se do našeho regionu vrací po dvouleté vynucené pauze. V Lounech bude příležitost diskutovat nejen o obnově turismu, ale také o nových trendech a preferencích turistů, které covid hodně změnil,“ vysvětlil předseda správní rady Destinační agentury Jaroslav Špička.

Ředitel agentury Ing. Lukáš Pichlík představil nové publikace, které letos agentura vydala. Pokračovat bude ještě letos na konci léta druhým číslem vydání Novinek v Dolním Poohří – novin, které informují o aktuálním turistickém dění v regionu. „Letos se více zaměřujeme na vizuální formu propagace. V průběhu sezóny vzniká seriál Videotoulky Dolním Poohřím, jehož první díly budou mít premiéru právě na konferenci Stop&Stay. O prázdninách navíc začneme na našem YouTube kanálu zveřejňovat sérii průvodců po zajímavých místech. Formou rozhovorů budeme představovat novinky a zvát na výlety,“ prozradil Pichlík.

Co chystá agentura na prázdniny pro širokou veřejnost? Největší akcí bude Den Ohře, který se letos po toku řeky posouvá do Žatce. Letos ale tradiční akce proběhne v novém. „Chceme Dni dát trochu dynamičtější podobu, takže připravujeme asi šestikilometrovou poznávací trasu městem, zaměřenou především na rodiny s dětmi,“ vysvětlil ředitel agentury. Program se bude konat v sobotu 23. července. V srpnu chystá agentura cykloputování po regionálních producentech. Na výletě chce představit některé zajímavé držitele certifikátu POOHŘÍ regionální produkt®. „Vydáme se na Lounsko, kde je koncentrace certifikovaných producentů i zážitků nejvyšší,“ pozval Lukáš Pichlík. Se sezónou se Dolní Poohří rozloučí opět ve společenském, a to večerem v Kulturním centru v Klášterci nad Ohří 12. listopadu. Součástí programu bude i vyhlášení výsledků fotosoutěže Poohří vaším objektivem, která pokračuje do konce září, a ocenění nejlepších běžců a chodců Ohřecké osmičky. Tento turisticko-běžecký seriál agentury pokračuje v červnu čtvrtou etapou v Krásném Dvoře na Podbořansku (19. června) a pátou v Žerotíně u Panenského Týnce (26. června).

Destinační agentura také připravuje strategii rozvoje turistické destinace na následující roky. „Za poslední roky se nám podařilo pojem Dolní Poohří uvést do života. Snažíme se stále posouvat možnosti propagace a získávat nové inspirace. Chceme ukázat i místním obyvatelům, že v jejich regionu je množství míst, která mohou objevovat. Byť jsem se tu narodil, stále poznávám, třeba i díky Ohřecké osmičce, místa, kde jsem nikdy nebyl,“ doplnil místopředseda správní rady agentury Michal Voltr. Agentura chce cílit také na zahraniční turisty, především ty z blízkého okolí, tedy Německa a Polska.

X