1) VYDEJTE SE S NÁMI CESTOU CHMELE PO OKOLÍ OBCE STEKNÍK NA ŽATECKU

Vydáváte se na stezku po chmelnicích, která vede územím Chmelařského institutu. Územím, které chmel obývá už téměř 10 000 let. A kde je už téměř 700 let cíleně pěstován. Dozvíte se, proč se této pozoruhodné liáně daří právě na Žatecku, nahlédnete pod pokličku jejího, zdánlivě nezajímavého, života i ke chmelu „do ložnice“.

Průchod stezkou je na vlastní nebezpečí, nacházíte se v místech provozu těžké techniky Chmelařského institutu.

2) SEZNAMTE SE S HISTORIÍ OBCE STEKNÍK

Historický okruh vás provede okolím zámku Stekník a seznámí vás s historií obce i zámku, s místními významnými osobnostmi a památkami.

Průchod stezkou je na vlastní nebezpečí, nacházíte se v místech provozu těžké techniky Chmelařského institutu.

1) Chmelová stezka

Na stezce je pro vás připraveno 8 zastavení kdy po chmelnicích projdete územím Chmelařského institutu, kde chmel roste již téměř 10 000 let a je cíleně pěstován přes 700 let. Zjistíte, proč žatecký chmel prosperuje a nahlédnete do jeho tajemného života. Průchod je na vlastní nebezpečí, pozor na těžkou techniku v provozu.

2) Historická stezka

Při této procházce historickou stezkou se dozvíte více o různých tématech z historie obce které sahá až do roku 1389. Je známá jako jedna z nejvýznamnějších chmelařských obcí. V roce 1995 získala status vesnické památkové zóny. Mezi památky patří rokokový zámek, barokní sýpka a kaplička s minerálním pramenem. Stekník je spojen s osobností Theodora Gauby, obchodního ředitele Žateckého chmelařsko-rolnického spolku. Zdejší poutní místo je známé díky zázračnému účinku minerálního pramene, a v obci se nachází také československé opevnění z let 1935–1938.