Objevuj památky!

Petr Lukas, kastelán s více než 18 lety zkušeností, založil projekt Objevuj památky spolu se svým týmem. Cílem je vytvořit komplexní webový portál, kde naleznete veřejnosti přístupné kulturní a technické památky. Projekt má sloužit k informovanosti veřejnosti a plánování výletů, zároveň podporuje zapojené památky. Webový portál je propojen s Facebookem, Instagramem a YouTube kanálem a nabízí i další aktivity a akce. Vize zahrnuje prezentaci čtyřnásobku současného stavu a postupné rozšíření do dalších fází.

Nový Hrad Jimlín

Zámek Nový Hrad v Jimlíně je honosná barokní památka s poutavou historií a architekturou od gotiky po secesi. Expozice nabízí prohlídky, kulturní akce a sezónní výstavy, včetně neucelenějšího souboru malovaných dřevěných záklopových stropů v Česku ze 17. století.

Chrám v Panenském Týnci

Zřícenina kostela Panenský Týnec je nedokončený chrám s nejistým původem, patrně založený pány ze Žerotína ve 14. století. Místo je známé jako silná energetická zóna s léčivými účinky a je populární mezi filmaři a svatebními páry.

Františkánský klášter v Kadani

Františkánský klášter v Kadani nabízí pozoruhodně zachovalé interiéry, expozice dějin města a mineralogickou sbírku. Po rekonstrukci se můžete pokochat nástěnnými malbami a obnoveným vybavením klášterního kostela, navštívit zahradu s kulturním programem a ochutnat místní produkty.

Zámek Klášterec nad Ohří

Novogotický zámek Klášterec nad Ohří se nachází v malebném údolí a je známý svým unikátním zámeckým parkem a největším muzeem porcelánu v ČR. Nabízí kulturní vyžití pro všechny věkové kategorie, včetně pohádkové země, loutkoherecké výstavy a expozice středověku.