Zaplněný sál Kulturního centra v Klášterci nad Ohří aplaudoval vestoje sedmnáctiletému Lukášovi. Právě pro něj vybírali peníze účastníci letošního ročníku turisticko-sportovní akce Ohřecká osmička. Na slavnostní galavečer si přišli pro ceny, ale též předat rodině Lukáška šek na rekonvalescenční pobyt.

Už podruhé věnovali účastníci Ohřecké osmičky startovné na dobročinné účely. Tentokrát se složili na rehabilitační pobyt Lukáše, který prodělal mozkovou obrnu. „Protože se ale vybralo víc, než bylo třeba na pobyt, koupili jsme za zbylé peníze Lukášovi tablet do školy, který si moc přál,“ prozradilředitel Destinační agentury Dolní Poohří Ing. Lukáš Pichlík.

Slavnostní večer v Kulturním centru v Klášterci nad Ohří ukončil letošní turistickou sezónu v Dolním Poohří. Pro ceny si přišli nejrychlejší běžci a také chodci, kteří absolvovali všechny etapy Ohřecké osmičky.Agentura si pro ně připravila originální medaile i drobné dárky. Celkově na letošní ročník Osmičky dorazilo 447 účastníků. „Díky této sezónní akci jsme již mohli krásy – a některé i skryté – našeho regionu ukázat postupně několika stovkám nadšenců turismu. Pro řadu z nich to byla místa úplně nová a dosud nepoznaná. A přesně o to se snažíme,“ vysvětlil ředitel.

Agentura ocenila také tři vítěze fotografické soutěže Poohří vaším objektivem. Hlavní cenu si za svůj snímek kláštereckého zámku odnesla Jana Kučerová.

Když jsme před 11 lety zakládali tuto agenturu, říkali jsme si – pojďme ta města podél Ohře spojit. Já věřím, že se nám to podařilo. Chci vám poděkovat, že s námi jezdíte a poznáváte region Dolního Poohří,“ uvítal hosty místopředseda správní rady agentury Mgr. Michal Voltr.

O zábavu hostů večera se postaral taneční orchestr Klub 49, svými vystoupeními galavečer zpestřili akrobati KolbDance Rock´n´Roll nebo Flying Boys, Drumband Františka Zemana, taneční vystoupení skupiny Alice Batujevy a na závěr zábavu rozproudila rocková kapela Bohemicca Rock.