Do města chmele se po devíti letech vrací konference cestovního ruchu Stop&Stay. Na konci března se na dvoudenní konferenci v budově Staré papírny sejdou profesionálové v cestovním ruchu. Čeká je poznávání chmelařských památek v Žatci a tři tematické okruhy přednášek.

13. ročník konference, kterou pořádá Destinační agentura Dolní Poohří, se bude konat v Žatci ve dnech 27. a 28. března. Na první den je připravena poznávací cesta Žatcem, která účastníkům konference představí ty nejzajímavější památky a turistické atrakce města chmele. Pěší procházka bude spojena s několika ochutnávkovými zastávkami. Společenský večer v Chrámu chmele a piva završí večerní výstup na Chmelový maják.

Konferenční den se uskuteční v pobočce žateckého regionálního muzea ve Staré papírně v úterý 28. března od 9 hodin. Prvním tematickým blokem bude Marketing 21. století v cestovním ruchu. „Budeme se věnovat moderním technologiím a sociálním sítím. Inspiraci nabídnou zajímaví hosté z jiných regionů. Například o propagaci na síti TikTok budou přednášet kolegové z Pardubic,“ říká ředitel pořádající agentury Ing. Lukáš Pichlík. Sekce Wellbeing Tourism se bude věnovat cestování za uzdravením duše i těla. Posledním tématem pak bude Přeshraniční spolupráce. „O spolupráci se Saskem bude hovořit nový ředitel Destinační agentury Krušnohoří, věnovat se budeme také projektu zápisu Žatce na seznam světového dědictví UNESCO či kongresové turistice,“ doplňuje ředitel.

V rámci spolupráce s regionálními partnery se Destinační agentura spojila se Středním odborným učilištěm a Střední odbornou školou SČMSD Žatec, jejíž žáci se postarají o občerstvení účastníků konference.

Poznávací cesta začíná v pondělí 27. března ve 13 hodin před budovou radnice, společenský večer pak ve 20 hodin v Restauraci U Orloje. Konference se koná v úterý v časech 9 – 17 hodin. Přihlášky jsou k dispozici na webu https://www.dolnipoohri.cz/stop-stay/.

Poslední konference Stop&Stay se konala vloni ve výstavním pavilonu lounského výstaviště. V Žatci se tato odborná konference uskutečnila naposledy v roce 2014 a poté vystřídala celou řadu lokalit v Dolním Poohří.