Pět stovek návštěvníků přišlo v sobotu 24. července oslavit Den Ohře. Celodenní atraktivní program v kláštereckém letním kině pobavil především dětské diváky. Pro ně speciálně maskoti Ohřinka a Ohřínek nazpívali písničku, která měla při slavnosti svou premiéru.

Zábavu v letním kině nejprve rozproudila bubenická show Drum Bandu a poté přivítal návštěvníky starosta spolupořádajícího města Klášterce nad Ohří Ing. Štefan Drozd: „Řeka Ohře je spojnicí, která propojuje naše města, a jsme rádi, že oslava dorazila k nám do Klášterce. Věřím, že v tomto nádherném areálu ve stínu vzrostlých stromů si užijete krásný den.“ Vodou z Ohře a vínem z vičického vinařství Mikulášek pak společně s ředitelem pořádající Destinační agentury Dolní Poohří Ing. Lukášem Pichlíkem pokřtili pátý díl Putování s Ohřinkou. Závěrečný výletník pro děti i omalovánky, inspirované tímto průvodcem, si pak mohli návštěvníci společně s dalšími publikacemi vyzvednout v informačním stánku Dolního Poohří. „Publikace obsahuje i korespondenční lístky a každé dítě, od kterého dostaneme z cest vzkaz, na Vánoce odměníme. Putování po hradech, zámcích a kostelích s Ohřinkou se pátým dílem uzavírá, už ale pro děti chystáme něco nového,“ slíbil Lukáš Pichlík.

Na rodiny s dětmi byla zaměřena velká část programu, ať už to byla dětská show divadla Hnedle Vedle, šermířská vystoupení, malování na obličej, soutěžní disciplíny pro nejmenší, oblíbené skákací hrady nebo simulátor závodního auta pro ty větší. Na akci Dolního Poohří samozřejmě nemohli chybět oba maskoti – víla Ohřinka a její kamarád Ohřínek. Ti se s dětmi fotili, tančili, a především v premiéře představili publiku zbrusu novou písničku z autorské dílny Divadla Hnedle Vedle.

Odpoledne pak došlo na předávání certifikátů novým držitelům značky Poohří regionální produkt®. Někteří nich se se svými stánky akce zúčastnili. Ke koupi byly například nově certifikované Priessnitzovy léčivé zábaly z Kadaně a velký zájem byl o vybarvovací polštářky s motivem Ohřinky. Zábava na pódiu poté pokračovala vystoupením baviče, kouzelníka a zakladatele „trapnomagie“ Richarda Nedvěda. Vrcholem odpoledne byl koncert zpěváka Pavla Callty.

Den Ohře jako tradiční červencová oslava řeky se každým rokem přesouvá po jejím toku. V příštím roce se zastaví v Žatci.

Dnem Ohře letní akce Destinační agentury Dolní Poohří nekončí. V srpnu a září bude pokračovat turisticko-sportovní seriál Ohřecká Osmička, který návštěvníky zavede ještě na tvrz Divice, do Vroutku či na Úhošť u Kadaně. V listopadu se pak chystá slavnostní ukončení turistické sezóny, při níž Destinační agentura Dolní Poohří uzavře první desetiletí své existence.