Den Ohře, tradiční červencová slavnost řeky, která putuje po jejím toku, se letos zastaví v Klášterci nad Ohří. Destinační agentura Dolní Poohří chystá celodenní program v letním kině v sobotu 24. července.

Destinační agentura Dolní Poohří, která propaguje region podél řeky Ohře v Ústeckém kraji, letos slaví deset let od svého založení. Připomene si to právě na Dni Ohře, tradiční letní slavnosti. „Do Klášterce nad Ohří byla akce naplánována už v loňském roce, ale protikoronavirová opatření ji nakonec nedovolila uspořádat. Se stejným programem a na stejném místě se tak sejdeme letos,“ říká ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Ing. Lukáš Pichlík.

Brány letního kina v Klášterci nad Ohří se návštěvníkům otevřou v 10 hodin. Bohatý celodenní program čeká hlavně rodiny s dětmi. Ty dostanou kartičku, na kterou mohou na jednotlivých stanovištích sbírat razítka za splněné úkoly. Na místě si mohou děti také zaskákat v nafukovacím hradu nebo vyzkoušet lukostřelbu a virtuální realitu se závodním autem. O zábavu se bude starat dětský kabaret divadla Hnedle Vedle a samozřejmě oblíbení maskoti Dolního Poohří – Ohřinka s Ohřínkem.

Prvním bodem programu na pódiu bude křest. Popáté a naposledy vydává agentura průvodce pro děti Putování s Ohřinkou. „Nový díl bude ihned na místě k dostání v našem stánku. V tom návštěvníci najdou i množství dalších publikací, s nimiž mohou cestovat po Dolním Poohří. Prezentovat budeme i turisticko-sportovní seriál Ohřecká Osmička, který se překlopil do druhé poloviny letošního ročníku a zapojit se do něj mohou další zájemci,“ doplňuje Lukáš Pichlík.

V programu se během dne mohou návštěvníci těšit na šermířské vystoupení skupiny Mortis, bubenickou show a od 14.30 hodin vystoupí Richard Nedvěd, stand-up komik, zakladatel „trapnomagie“ a úspěšný účastník soutěže Československo má talent. Po svém vystoupení se bude věnovat divákům při autogramiádě. Celý program završí od 17 hodin koncert zpěváka Pavla Callty.

Po celý den nebude chybět občerstvení. Pozvání agentury přijali také někteří držitelé značky Poohří regionální produkt®, kteří představí své výrobky. Vstupné na akci je jednotné a činí 50 korun.

Zahájení turistické sezóny 2021 musela agentura zrušit, věří ale, že se uskuteční program k jejímu zakončení, a to v listopadu v Kadani. „Chtěli bychom s našimi partnery a návštěvníky slavnostně uzavřít první desetiletí agentury,“ uzavírá Ing. Lukáš Pichlík.