Ohřecká osmička

 

Ohřecká osmička je nově vzniklý běžecko-pochodový seriál pro všechny, kteří rádi tráví čas v přírodě při troše pohybu.

 

Přemýšleli jsme, jak zahrnout naše památky a místa netradičním způsobem do turistické nabídky. Vzešel nápad uspořádat seriál běhů a pochodů na území Dolního Poohří. V roce 2021 zaznamená seriál svůj 2. ročník. Během turistické sezóny se uskuteční 8 běhů/pochodů v 8 mikroregionech Dolního Poohří (viz termíny níže).

 

 

Kliknutí

Přípravy na 2. ročník Ohřecké osmičky vrcholí!

V loňském roce zcela nový, avšak velmi úspěšný běžecko-pochodový turistický seriál Ohřecká osmička mílovými kroky směřuje ke startu svého 2. ročníku. Turisté při svém sběratelském putování v přírodě a v okolí stěžejních památek regionu poznají v průběhu sezóny dalších...

Základní informace

 

Zúčastnění běžci/chodci vždy v cíli dostanou ústřižek daného regionu, kde se běh konal a vlepí si ho do slepé mapy, která bude rozdělena a dostanou ji při své první etapě. Takto budou moci účastníci nasbírat všech 8 regionů a pospojovat si mapu celého regionu. Ti, kteří v sezoně zvládnou vylepit celou mapu Poohří, budou na akci Zakončení sezony odměněni hodnotnými cenami.

Kliknutí

Jak se přihlásit na jednotlivé etapy Ohřecké osmičky?

Pro zájemce o přihlášení na jednotlivé etapy jsou připraveny k vyplnění krátké a jednoduché formuláře. (formuláře budou doplněny po schválení všech etap)

Etapy pro 2. ročník O8 (2021)

25. 4. – Klášterecko (8 km)

9. 5. – Vroutecko-Kryrsko (6,2 km) 

23. 5. – Lounsko (7,2 km) 

13. 6. – Podbořansko (5,6 km)  

20. 6. – Týnecko (6,9 km)

11. 7. – Džbánsko (8,2 km)

22. 8. – Žatecko (7,3 km)

12. 9. – Kadaňsko (7,2 km)

Obrázek: Trofej pro nejlepšího běžce v kategoriích: Muži, Ženy, Junioři do 18 let (1. ročník 2020).

Kliknutí

Oficiální MERCH seriálu

Pro účastníky jednotlivých etap bude v místě konání vždy připraven brand stan Dolní Poohří, kde si budou moci všichni pořídit upomínkové předměty (trička, náramky, potítko s kapsou, chladicí čelenky, placky,…) s oficiálním logem agentury a celého letošního seriálu včetně možnosti zpětného zakoupení těch loňských.

Těšíme se na startu!

Další informace o aktuální situaci ohledně Ohřecké osmičky naleznete na Facebooku.
Facebook Ohřecká osmička
X