Po dvouleté pauze se do Dolního Poohří vrací konference cestovního ruchu Stop&Stay. Dvoudenní program pro profesionály v cestovním ruchu s podtitulem ‚Nastala opět doba turistická‘ připravuje Destinační agentura Dolní Poohří. Věnovat se bude nejen restartu turistiky, ale také novým inspiracím pro rozvoj destinací.

12. ročník konference se tentokrát zastaví v Lounech. Její hlavní program ve středu 22. června se bude konat v Pavilonu A na lounském výstavišti. Pořadatelé připravili tři tematické okruhy přednášek: Restart turismu na památkách, Cykloturistika a Rozvoj přirozených destinací. „Zejména v posledním bloku se chceme věnovat inovacím v turistice. Během covidové doby se hodně změnily preference turistů a tomu se musí přizpůsobit i nabídka v jednotlivých destinacích,“ říká ředitel pořádající agentury Ing. Lukáš Pichlík. Pozval proto do Loun i představitele zavedených destinací z celé republiky, aby přispěl k rozvoji meziregionální spolupráce a předávání zkušeností a inspirací. „Chceme tím trochu změnit zažitý koncept konference – o nás, pro nás a u nás. Věřím, že to účastníkům přinese nové zajímavé podněty,“ dodává Lukáš Pichlík.

Konference bude probíhat v čase od 9 do 17 hodin. Předcházet jí ale bude v úterý 21. června poznávací výlet a společenský večer. „Konference se koná v Lounech, ale účastníky povezeme na druhý konec Dolního Poohří, jak bylo dobrým zvykem. Zamíříme do Klášterce nad Ohří, Perštejna a Kadaně,“ zve ředitel agentury.

Poslední konference Stop&Stay se konala v roce 2019 na zámku Krásný Dvůr. Další dva ročníky musely být kvůli omezení setkávání zrušeny. Letošní ročník je tak dvanáctý.

Přihlášku na konferenci je možné najít na stránkách https://www.dolnipoohri.cz/stop-stay/.