Pes, věrný přítel člověka

11Dub(Dub 11)9:0007Lis(Lis 7)17:00Pes, věrný přítel člověkaŽatec

Popis akce

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na výstavu Pes, věrný přítel člověka, která bude slavnostně zahájena 11. dubna 2024 od 17 hodin v prostorách Staré papírny, Volyňských Čechů 733, Žatec, za účasti chovatelky a cvičitelky psů Ing. Heleny Šabatové. Na úvod vystoupí žáci dramatického oboru ZUŠ Žatec.

Panelovou část výstavy nám zapůjčilo Regionální muzeum v Chrudimi. Je zaměřena na vývoj psa jako domácího zvířete, jeho divoké předchůdce – vlky, česká plemena, psí smysly, bojovnost a práci psů ve službách člověka. Naše muzeum ji doplňuje vlastní sbírkou historických psích známek, předměty souvisejícími s chovem, výcvikem psů a některé trofeje zapůjčili Petr Malý ze Žatce a další žatečtí kynologové. K vidění budou také saně pro psí spřežení, které při svých závodech používá musher Lukáš Klíma z Klůčku a další předměty dodané MVDr. Ivanou Kocinovou z Veteriny v Podměstí. Zároveň se dozvíte informace o psích NEJ a něco málo z pověstí a bájí.

Po celou dobu výstavy můžete podpořit Útulek v Jimlíně finančním příspěvkem či donést psí hračky, deky, krmivo a jiné potřebné věci. Pro děti jsou připraveny pracovní listy, hry a hádanky“, přiblížil kurátor výstavy Ing. Martin Čížek.

Výstava potrvá do 7. listopadu 2024 a otevřena je od úterý do čtvrtka v čase 9 až 17 hodin.

Více

Kdy

Duben 11 (Čtvrtek) 9:00 - Listopad 7 (Čtvrtek) 17:00

Kde

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci

Husova 678